Hopa’da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP’den “Yerele soldan bakmak” etkinliği

Hopa’da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP’den “Yerele soldan bakmak” etkinliği
Artvin Hopa’da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP’nin katılımıyla kurulan Hopa Yerel Yönetim İnisiyatifi’nin “Yerele soldan bakmak” etkinliği gerçekleştirildi

Artvin Hopa’da CHP, HDP, Halkevleri ve ÖDP’nin katılımıyla kurulan Hopa Yerel Yönetim İnisiyatifi’nin “Yerele soldan bakmak” etkinliği gerçekleştirildi. Hopa Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Hopalılar ve inisiyatif bileşenleri yerel seçimlere giderken birlikte neler yapılabileceğini konuştu.

Toplantı Hopa CHP İlçe Başkanı Adnan İskender, ÖDP Artvin İl Yöneticisi Mimar Mahmut Zeytinci, Hopa Halkevi yöneticisi Kamil Ustabaş ve HDP adına Hopa Eski Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu katıldı.

Ustabaş’ın gerçekleştirdiği açılış konuşması sonrası, Mahmut Zeytinci yerel yönetimlerin ortaya çıkışı ve planlanışı hakkında bilgileri aktardı.

Hopa Eski Belediye Başkanı Topaloğlu, “Hopa’da sol emin adımlar atarak, bu çalışmamızı sokağa taşıyıp daha da güçlenerek AKP’yi yenebiliriz” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan ve Halkevleri adına konuşan “Bu kentin kahrını 7/24 devrimciler çekiyor. O yüzden aday olmak gibi bir hakkımız var. 31 Mayıs Hopa olaylarında bir aradaydık şimdi yeniden bir arada başarabiliriz” şeklinde konuştu.

Kaya’nın konuşmasının ardından serbest kürsüye geçildi.

Sendika.Org

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI