Selahattin Demirtaş’ı Destekleyen ’68’lilerin Listesi

 

 

A.Kadir Kendirci – DTCF, Dev-Genç

Ahmet Karaküçük – ODTÜ SFK

Ahmet Kardam – ODTÜ SFK

Akın Birdal – AÜ Ziraaat Fa. Dev-Genç

Akın Dirik – ODTÜ SFK

Akın Evren – SBF SFK

Alev Er – İTÜ Dev-Genç

Ali Açan – ODTÜ SFK

Ali Ağzıtemiz – HÜ SFK

Ali Alfatlı – SBF Dev-Genç

Ali Burhan – İstanbul DDKO

Ali Demir – DTCF Dev-Genç

Ali Fuat Bucak – ODTÜ SFK

Ali Haldun Akman – FKF

Ali Keskin – TÖS

Ali Önder Öndeş – SDO Başkanı

Ali Rıza Yılmaz – Sendikacı

Ali Rıza Yurtsever – İnsan Hakları aktivisti

Ali Taşyapan –  Çapa Yüksek Öğr. Okulu FK

Ali Torun – ODTÜ SFK

Alpay Biber – İÜ İkt. Fak.

Aşkın Kocaçimen – ODTÜ SFK

Atila Keskin – ODTÜ SFK, THKO Davası

Avni Kalkan – TİP Siirt Lisesi

Aybey Takan – İzmir Dev-Genç

Aydın Sayman – İÜ. İkti. Fa.

Ayşe Çiçek Yağcı- İÜ. Edebiyat Fak.

Ayşe Erdem – İTÜ

Ayşe Erzan – Bryn Mawr Koleji

Ayşe Semra Eker – TİP

Ayşegül Beton – İstanbul

Ayten Tekgüleç –  Gazi Eğ. Enst.

Bedri Demir – AİTİA  TMTF Gen.Sek.

Beşir Akgün – Ank. BYYO Dev-Genç

Bilal Parlak – İÜ Çapa Tıp

Bilal Şadi Oğuz – ODTÜ SFK

Bingöl Erdumlu – ODTÜ

Binnur Akan – DGSA

Bozkurt Nuhoğlu – İÜ Hukuk Fak.

Bülent Atamer – ODTÜ

Bülent Vargel, ODTÜ SFK ve Dev-Genç

Bumin Güneri – SBF Basın Yayın SFK

Büşra Ersanlı – Şafak Davası

Celal Doğan – İÜ Huk. Fak. DÖB

Celal Polat – Gazi Eğ. Enst. SFK

Cengiz Erdoğan – ODTÜ

Çetin Uygur –  İTÜ

Cihan Şenoğuz – İÜİF FKF

Demir Küçükaydın – FKF Ist. Bölge Yürütme

Deniz Tuğrul – Ege Ün. Ziraat fakültesi

Deniz Türkali – Oyuncu

Dilek Çetinkaya – HÜ Dev-Genç

Dilşat Zülkadiroğlu – DGSA

Doğan Fırtına

Doğan Özgüden – Ant Der. Yöneticisi

  1. Ahmet Tonak – ITÜ

Emin  Ergun – AÜ. DTCF FKF

Emre  Özlem – İzmir Dev-Genç

Engin Erkiner –  ODTÜ SFK

Enis Rıza Sakızlı – HÜ. Dev-Genç

Erdal Yavuz – SBF SFK

Ergun Aydınoğlu –Dev-Genç MYK

Ergun Kuzenk – Ankara Basın Yayın SFK

Erkan Şimşek – DGSA

Erol Aydın – Ankara ETYÖO. Dev-Genç

Erol Katırcıoğlu – İst.Dev-Lis Kurucusu

Erol Tulpar – İTÜ FKF

Ersen Olgaç – HÜ FK Bşk., İleri Yazı İş. Md.

Eşber Yağmurdereli – AÜ Huk Fak. FKF

Fahri Aral – Ist. Orman Fak. Dev-Genç

Fahri Doğu – ODTÜ SFK

Fehmi Erbaş – Dev-Lis, THKO Davası

Ferdane Budak – THKO 2 Davası

Ferhat Umruk – İTİA

Feridun Yücel –  ODTÜ SFK

Feyyaz Kurşuncu – ODTÜ SFK, THKPC

Feyzi Peker – Öğretmen Dev-Genç

Fikri Aytan – Dev-Genç

Filiz Kardam – ODTÜ SFK

Filiz Tokcan -İstanbul

Fuat Saka – Atatürk Eğ. Ens. Dev-Genç

Füsun Çeliker – ODTÜ Dev-Genç

Füsun Özlen – İÜ. Gaz. Enst.

Gencay Gürsoy – İÜ Tıp Fak. FKF

Giyas Ay – TÖS

Gökhan Toygar Ankara Tıp

Gün Zileli – FKF ve Dev-Genç MYK

Gürel Tüzün – SBF Fikir Klübü

Gürhan Ertür – SBF SFK

Hacer Ansal – Robert Koleji

Hacı Ali Işık – İÜ. Hukuk Fak. TİP

Hacı Tonak – THKO Davası

Hakkı Kılıç – Ank. Ün. İTİA , DDKO

Hale Kıyıcı – Dev-Genç

Hamdi Özkök – AÜ. Ziraat Fak. Dev-Genç

Hasan Fehmi Nemli – ODTÜ SFK

Hasan Gürkan – Gazi Eğitim öğrenci Der.

Hasan Hilmi Sezel – Ege Ün. Kimya Müh.

Hasan Keskin – ODTÜ, Ege Fen, FKF

Hasan Koç – THKO 3 Davası

Hasan Öztoprak – Mar. Ün. SBF

Haşim Eren – TİP, Lise

Hilal Altan – Ankara İTİA

Hilmi Yüncü – ODTÜ SFK

Hıfzullah Çelepçikay – Ank. Ün. Fen Fak. FKF

Hülya Kınalıoğlu Karadeniz – ODTÜ SFK

Hülya Verel – Ank. Tıp Dev-Genç

Hüsamettin Utkutuğ – SBF Dev-Genç

Hüseyin Onur – Dev-Genç MYK

Hüseyin Sarıbaş – Artvin Öğrt. Okulu

Hüsnü Koç – THKO 3 Davası

İbrahim Çiftçioğlu – TÖS

İbrahim Demirel – Fotoğraf Sanatçısı

İbrahim Kalyoncu –  Ereğli

İffet Aydınoğlu – HÜ Dev-Genç

İlhami Aras

İlhan Aslan –  Diyarbakır Dev-Genç, DDKO.

İlhan Nevşehirli – ODTÜ SFK

İlkay Alptekin Demir –İÜ FKF THKP©

İmdat Balkoca – AÜ. Hukuk Fak.Dev-Genç

İnci Asena – Yazar

İnci Tuğsavul – Ant Der. Yöneticisi

İrfan Cüre -ODTÜ SFK Üyesi

Işık Alamur – SBF SFK

Işıl Uyar – İÜ İkt. Fak.

Işıtan Gündüz – İÜ İkti. Fa. FKF

İsmail Işılsoy- Devrimci Liseliler

İsmet Apak – 68’li

İsmet Sekmen – Ceyhan Toplumcular Der. Bşk.

Kadir Erbaş – Ank. Ün. İTİA

Kadriye Deniz Özen – DGSA THKP©

Kamil Ateşoğulları – Hukukçu

Kamil Bora – DGSA Dev-Genç

Kemal Kabaklı – THKP (C) Davası

Korhan Atay – Bursa İTİA

Kürşat Akyüz – Ankara DTCF SGÖ

Kutay Doğan, Ank.Ü.Veteriner Fak., Em.Üstğ.

Kutlu Anıl  – HÜ SFK

Lale Arıkdal – THKP(C) Davası

Latife Fegan – İşsiz. ve Pahalı. Mücadele Der. Bşk

Leyla Dikeçoğlu – HÜ. SFK üyesi

Mahir Sayın – ODTÜ SFK

Mansur Tekgüleç – Hacettepe Ün.

Mazlum Beyhan – AÜ. Tıp Fak. Dev-Genç

Mehmet Ali Ayan – Hacettepe Dev-Genç

Mehmet Asal – ODTÜ SFK THKO

Mehmet Çimen – İzmir Atatürk Li. Dev-Lis.

Mehmet Hakkı Yazıcı – ODTÜ SFK, Dev -Genç

Mehmet Kaptan – SBF SFK

Mehmet Koca – Sendikacı

Mehmet Sürücü – İÜ Hukuk Fak.

Mehmet Yücel – ODTÜ SFK YK. Üyesi

Mehtap Bora – Nenehatun Öğr. Okulu

Melek Taylan – İÜ. İngiliz Dili Ed.

Meryem Esen –  TİP, Lise

Mete Dural – AÜ. Fen Fak. FK

Mete Sönmez – İÜ. Ed. Fak. Dev-Genç Başk.

Metin Ayçiçek – SBF Öğrenci Der. Başkanı

Metin Bozdağ – THKP- C Davası

Metin Çulhaoğlu – ODTÜ SFK TİP

Müfit Özdeş – ODTÜ  SFK

Murat Gültekingil – ODTÜ SFK

Murat Tos – TÖS

Mustafa Atalay – Amasya TİP

Mustafa Çetin – İÜ Dev-Genç

Mustafa Demir – Mamak Lisesi Dev-Lis

Mustafa Karadağ – THKO 3 Davası

Mustafa Karşılayan –İÜ. Kimya Fak., Dev-Genç

Mustafa Kemal Kacaroğlu – SBF SFK Başkanı

Mustafa Lütfi Kıyıcı – İST. Dev-Genç

Mustafa Olgun

Mustafa Öztürk (Topal) – HÜ Dev-Genç

Mustafa Uslu – Gazi Eğitim SFK

Muzaffer Doyum – İzm.Dev-Genç Böl. Yürütme

Muzaffer Kurşuncu – THKP(C) 2. Davası

Muzaffer Oruçoğlu

Muzaffer Ovalıer – Ege Ün. Dev-Genç

Nabi Yağcı – Gazeteci

Nadire Mater – ODTÜ Sos.Hiz.Ak.

Nazım Aslan – AÜ. Ziraat Fak. Dev-Genç

Necati Sağır – DGSA, THKP(C) davası

Necdet Ceylan – Kocaeli Ün. TİP

Necdet Köksal – Hacettepe Üniversitesi

Necla Oğuz- Hacettepe Ün. Dev-Genç

Necmi Demir – Dev-Genç Bölge Yür.

Necmiye Alpay – SBF SFK

Nergiz Savran Ovacık – ODTÜ SFK

Nesteren Davutoğlu – Ankara Koleji

Nesteren Silivrili – DGSA

Nevin Cangür – THKP(C)davası

Nevzat Yüce –  Hava Üsteğ., THKP(C) Davası

Nihan Şerifoğlu – THKP(C) davası

Nihat Bulut – Hacettepe SFK

Niyazi Dalyancı – İÜ İktisat Fak.

Nur Deriş – Istanbul Ü. İngiliz Filolojisi

Nuran Ağırnaslı – ODTÜ SFK, THKO Davası

Nurel Kendirci Ay – TÖS

Oğuz Etçi – SBF SFK

Ömer Can – Gazeteci

Ömer Faruk Ciravoğlu – TİİKP

Ömer Güven – THKP(C) davası

Ömer Sandıkçıoğlu – ODTÜ SFK

Önder Bilgin – İÜ İktisat fak.

Orhan Koçak – ODTÜ, TİP üyesi

Orhan Savaşçı – Hava Yüz.,THKP(C) Davası

Orhan Silier – ODTÜ SFK

Osman Cavit İyigün – THKP(C)

Osman Kılınç – AÜ. Zir. Fak. Dev-Genç

Özcan Bayraktar – Petkim İş

Peyami Arıırk. SBF SFK, SGÖ MYK üyesi

Ragıp Zarakolu – Istanbul İktisat

Ramazan Karakale –  Dev-Genç İzm.Bölge Yü.

Rasim Özkan – DGSA THKP©

Recep Demirci –  Ankara Tüm-Der, Dev-Genc

Recep Maraşlı –Yazar

Refet Özkan – Eğitimci, Yazar

Rezzan Önen – TMMOB

Ruhi Koç – Dev-Genç Genel Sekreteri

Ruşen Arslan – Hukukçu

Sabahattin Çetin- Ank İnş. Yük. Okulu

Şaban İba – Dev-Genç MYK üyesi

Sabiha Serap Erbaş – Dev-Genç

Şadi Samer – SBF SFK

Sadık Gökçen – ODTÜ SFK

Saffet Rüştü Tekin – SBF SFK

Safiye Çıngı –Ank.  Gazi.Eğ.

Saim Ergün – Erzurum Tıp Fak.

Sait Çıngı – AÜ Ziraat Fak. Dev-Genç

Salih Deveci – ODTÜ Dev-Genç

Salih Hasan Diker – DGSA

Salman Kaya – Çapa Y.Ö.ok. Dev-Genç

Sami Urfali – FKF MYK.

Selah Özakın – FKF, Dev-Genc, TÖS

Selahaddin Güleç – İTÜ, THKP-C Davası

Selami Şakiroğlu – ODTÜ SFK

Selçuk Eralp, H.Ü. SFK

Selçuk Şahin Polat –  DTCF, Dev-Genç

Selçuk Ülkü – ODTÜ

Selim Çavuşoğlu – İTÜ.

Selim Ergunalp –  Işık Ün, Dev-Genç

Sema Bulutsuz – AÜ SBF

Semra Cafer – SBF THKP©

Şenol Tiryaki – Ank. Ün. DTCF Tiyatro

Serdar Sakar – İşçi

Şerife Ergun – İst. Ü. Fen Fak.

Serpil İnanç – HÜ Dev-Genç

Sinan Oza – Dev-Genç

Sinan Yücel – HÜ SFK Bşk.

Su Apaydın Öge – HÜ  SFK üyesi

Suat Bozkuş – ODTÜ SFK

Şükrü Turhal – Ank. Devl. Konser.

Süleyman Ekinci – Çıngı Yayıncılık

Tahire Koçtürk – Dev-Genç

Tayfun Mater – ODTÜ SFK

Tevfik Bilgin – İGDSA

Timur Köse – DTCF Dev-Genç

Tuğrul Deniz – İzmir Dev-Genç

Tuğrul Eryılmaz – SBF Dev-Genç

Tuncer Sümer  – THKO Davası

Turan Külahoğlu AÜ. Ziraat Fak. Dev-Genç

Turhan Kayaoğlu – SBF

Ülker Akgül – SBF SFK

Ülkü Sağır – THKP(C) davası

Ümide Aysu – HÜ SFK üyesi

Ümit Ragıp Üncü – ODTÜ

Ümit Savaş – SBF SFK

Umur Coşkun – ODTÜ SFK TİP

Ünal Silver – Oyuncu

Varlık Özmenek – Gazeteci, TİP, TÖS

Varol Ataman – ODTÜ

Vedat Hayrullahoğlu – Diyarbakır Dev-Genç

Yahşi Karamollaoğlu – İstanbul Dev-Genç davası

Yalçın Çilingir –  İTÜ

Yaşar Çalışkan – AÜ. Tıp Fak. Dev-Genç

Yaşar Morpınar – ODTÜ

Yaşar Oğuz – An. Ziraat Fak. Dev-Genç

Yavuz Önen – TMMOB

Yener Eren – İTÜ

Yusuf Çalışkan – Dev-Lis

Zehra Şenoğuz – İÜİF, Fabrika İşçisi

Ziya Halis – İTÜ İnş. Fak.

Zühre Sürücü – İÜ Hukuk Fak.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI