Antalya

Son zamanlarda ciddi sıkıntılar içinde boğuşan bir bölge varsa oda Antalya bölgesi dersek hiç yalan söylemiş olmayız. Tepeden tırnağa her anlamda mal sıkıntısının yaşandığı bölgede toptancılar ile esnaf arasında uzun süredir devam eden bir gerginlik vardı. Bu gerginliğin sebeplerinden birisi ise bölgede ki satışların çok yüksek olması ve bu sebeple de bölgedeki mal sıkıntısının oluştuğunu tüm toptancılar tek bir ağızdan söylüyorlar.
Ancak bölge esnafı ise durumun tam tersi olduğunu belirtiyor. Son zamanlarda Antalya bölgesine yüksek fiyattan mal vermek isteyen toptancıların fazlalaştığını, bunun sebebinin ise yaptıkları satışlardan dolayı yüksek kar eden esnaftan daha fazla para almak olduğunun altını çiziyorlar. Bölge esnafı toptancıların yaptığı bu açıkgözlülük ve dolandırıcılığın yanlarına kalmayacağını bunun bedelini ödeteceklerini de belirtiyorlar.
Gerçekten de bölge, toptancılarının yarattığı bir gerginlik sebebiyle patlama noktasına doğru geldi. Son günlerde konuştuğumuz birçok toptancı durumu inkâr etse de, esnaf toptancıların yüksek kar elde etmek için kendini sömürmeye çalıştığı konusunda ısrarla duruyor.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI