Yorumlara İlişkin Duyuru

“Pipsqueak” rümuzlu şahıs epeyce bir süredir, akıl almaz suçlamalarıyla, küfürleriyle, saldırganca saçma sapan laflarıyla bu siteyi izleyen insanları taciz etmiş ve işi çığırından çıkarmıştır. İfade özgürlüğü adına bugüne kadar sabrettim. Küfür içeren mesajlarını yayınlamamaya çalıştığım halde epeycesi de gözümden kaçtı ve yayınlandı. Çünkü küfür ve hakaret bu şahsın mesajlarının esasını oluşturmaktaydı. Bu da yetmedi. Başka hesaplardan kendisini destekleyen mesajlar atmaya ya da attırmaya başladı.

 

Bu duruma bir son vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Yazdıklarının hiçbir fikri değeri olmadığı çok açıktır. Eğer bir nebze böyle bir durum olsaydı, geri kalanına katlanabilirdik ama değil. Bu siteyi izleyenler bilir ki, burada şahsen beni hedef alanlar da dahil bütün yorumlar, eğer açık hakaret ve küfür yoksa yayınlanır, ifade özgürlüğüne saygı gösterilir. Fakat bu şahıs yorumlarıyla artık siteyi neredeyse yozlaştıracak ölçüde  domine etmeye başlamıştır.

 

Bu nedenle, “pipsqueak” adına gelen yorumların da, ona cevap veren yorumların da  bundan böyle yayınlanmayacağını duyururum. Bugüne kadar yayınlanmış olanlar, geriye dönük bir uygulama sansür anlamına geleceği için silinmeyecektir.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI