Hazirancı Sait Tabak’ı Kaybettik

1380452_782462375206244_7230076856610634586_n

Birleşik Haziran Hareketi Kadıköy Meclisi üyesi ve Yoğurtçu Parkı Forumu emekçilerinden Sait Tabak, dün akşam geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Devrimci duygularının yanı sıra okuduğu şiirlerle de herkesin sevgisini kazanan Tabak, bu akşam saat 18.00’de ÖDP Kadıköy İlçe binasında yapılacak anmayla yıldızlara uğurlanacak.

HAZİRAN’DAN MESAJ
Kadıköy’de sevilen ve pek çok eylem ve etkinlikte emeği olan Tabak için Haziran Kadıköy Meclisi ve Diren Kadıköy forumu sosyal paylaşim sitesi Facebook üzerinden bir mesaj yayınladı. Haziran Kadıköy Meclisi’nin mesajı şöyle:

“Haziran Hareketi Kadıköy Meclis üyesi Sait Tabak hocamız dün gece rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kadıköy’de sevilen ve pek çok eylemlilikte yer alan değerli hocamız bugün saat 18:00 Kadıköy ÖDP ilçe binasında anmayla uğurlanacaktır.

Hepimizin Başı sağolsun.”

Diren Kadıköy’ün mesajı da şöyle:

“Değerli hocamız Sait Ağbi Gezi direnişinden bu yana Kadköy’de derinleşen mücadele alanının önemli sembol isimlerinden biriydi. Tecrübesiyle, çalışmalarıyla ve fikirleriyle pek çok genç arkadaşımıza yol gösterdi. Kadıköylüler olarak bayrağı kendisinden aldık ve mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Yukarıdaki fotoğraf, Ahmet Atakan’ın hayatını kaybettiği günlerde üç gün boyunca Kadıköy’de devam eden sokak çatışmalarında devrilmiş bir banka oturarak verdiği pozla mücadelenin sembolü haline gelmişti.

ÖDP Kadıköy ilçe binası önünde bugün saat 18:00’da anma gerçekleştirilecek, ardından memleketi Ordu Ünye’ye son yolculuğuna uğurlanacak. Ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.”

***

Sait Tabak, esaslı bir devrimciydi. Sitemize de yorum ve eleştirileriyle zaman zaman değerli katkıları olurdu.

G.Z.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI