Arkadaşımız Burhan Şaylı’yı Uğurluyoruz

Aramızdan Biri Daha Eksildi! Sevgili Anarşist Arkadaşımız Burhan Şaylı’yı Bugün saaat 15.00 sularında kaybetmişiz. Kanser teşhisi konmasından birkaç gün sonra göç etmiş olmasından dolayı hayli üzgünüz. Kara, Efendisiz dergileri sürecinde yer alan ve Felsefe çalışmalarıyla meşgul olan Burhan Şaylı’nın zamanında belli çevrelerde popüler olan Baha Tevfik’in “Felsefe-i Ferd – Anarşizmin Osmanlıcası” adlı eserini bulan Türkçeleştiren Burhan Şaylı Kara dergisinde bir çok güzel makalenin de yazarıydı. İlk anarşist Türkçe Marş diyebileceğimiz “Enel Hak” isimli marşın yazarı da oydu.  Hacimli çalışmasını henüz yayınlanma aşamasında hissetmedi ki “Semantik Nihilizmin Eleştirisine Giriş ve Nermi Uygur’a Göre Felsefede Soru ve Cevap” adlı çalışmasını yakın gördüğü pek çok arkadaşıyla tartışıyordu. Umarız ondan kalan bu eser ona dair bir şeyler söyler bize.. Tayfun’dan sonra Burhan… Sırası gelen sırasını savmayacak ... ama biz en azından son defa onu yolculamaya çıkacağız. Anarşist arkadaşlarımız ve dostlara: Cenazesi öğle namazına (13.07 -13.10) müteakip  KARACAAHMET CAMİİ’NDE kaldırılacaktır. (Zeynep KAmil Hastanesinin karşısındaki camii)

Aramızdan Biri Daha Eksildi!
Sevgili Anarşist Arkadaşımız Burhan Şaylı’yı Bugün saaat 15.00 sularında kaybetmişiz. Kanser teşhisi konmasından birkaç gün sonra göç etmiş olmasından dolayı hayli üzgünüz. Kara, Efendisiz dergileri sürecinde yer alan ve Felsefe çalışmalarıyla meşgul olan Burhan Şaylı’nın zamanında belli çevrelerde popüler olan Baha Tevfik’in “Felsefe-i Ferd – Anarşizmin Osmanlıcası” adlı eserini bulan Türkçeleştiren Burhan Şaylı Kara dergisinde bir çok güzel makalenin de yazarıydı. İlk anarşist Türkçe Marş diyebileceğimiz “Enel Hak” isimli marşın yazarı da oydu.
Hacimli çalışmasını henüz yayınlanma aşamasında hissetmedi ki “Semantik Nihilizmin Eleştirisine Giriş ve Nermi Uygur’a Göre Felsefede Soru ve Cevap” adlı çalışmasını yakın gördüğü pek çok arkadaşıyla tartışıyordu. Umarız ondan kalan bu eser ona dair bir şeyler söyler bize..
Tayfun’dan sonra Burhan… Sırası gelen sırasını savmayacak … ama biz en azından son defa onu yolculamaya çıkacağız.
Anarşist arkadaşlarımız ve dostlara:
Cenazesi öğle namazına (13.07 -13.10) müteakip
KARACAAHMET CAMİİ’NDE kaldırılacaktır. (Zeynep KAmil Hastanesinin karşısındaki camii)

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI