Kınalıada’da Taşlı Saldırı

Dün gece geç vakitlerde attığımız, eve yapılan taşlı saldırıyı bildiren twitten sonra çok sayıda arkadaştan “geçmiş olsun” mesajı aldık; öte yandan arkadaşlar bu ikinci saldırının nasıl meydana geldiğini sorup merak ettiler, doğal olarak. Aşağıdaki kısa açıklamayla hem olayın mahiyetini arkadaşlara açıklamak hem de “geçmiş olsun” dileklerine topluca teşekkür etmek istedik.

16 Mart akşamı Kınalıada’da benim de içinde bulunduğum dört arkadaşa yönelik saldırıyı hatırlayacaksınız: http://www.gunzileli.com/2014/03/17/kinaliada-olayi-hakkinda/

Dün geceki olay ise şu şekilde cereyan etti:

Gece 23.25’ti. Oturma odasındaki çalışma masasının bir kenarında Ceren, diğer kenarında ben, bilgisayardaki son okumalarımızı yapıyorduk. Tam o sırada benim sol tarafıma (karşımda oturan Ceren’in sağ tarafına) düşen camdan büyük bir gürültü geldi. Ses o kadar şiddetliydi ki, ben tüpgaz patladığını sandım ilk anda. Camda bir kıvılcımlanma gören Ceren ise evin silahla tarandığını sanmış. Böyle seslere karşı duyarlı olan köpeklerimiz bile gürültüden şok olup havlamadılar (dış kapılarımızın mesafesi 4 metre olan karşı komşumuz bile patlama oldu sanıp dışarı fırlamış). Birkaç saniye içinde cama taş atıldığını anladık. Tuhaf olan, o büyük gürültüye rağmen çiftcam kırılmamıştı. Daha sonra, camın alt bölümünde, taşın şiddetiyle iki yerde delik açıldığını fark ettik. Aşağı bahçede atılan taşı bulduk. Aşağı yukarı el büyüklüğünde olan taş, oturduğumuz 1. Kattan iki-üç metre yüksekte bulunan Külhan Sokak tarafından (evle mesafesi yaklaşık 8 metre olan sokağın bu bölümünde hiç ev yoktur, bir tarafı ormana açılır) atılmıştır. Olay resmi makamlara intikal etmiş bulunmaktadır.
Tabii ki, elimizde kanıt olmadan kimseyi veya herhangi bir topluluğu suçlayacak değiliz. Fakat bu saldırının bir önceki saldırıyla bağlantılı olduğuna, bu işi en azından o topluluğun içinden bir grubun önceden planlayarak örgütlediğine hiç kuşku yoktur.

Kınalıada’daki arkadaşlarımızla tam bir dayanışma içindeyiz, merak edilecek bir durum yok.
Ben ve Ceren, arayıp soran, geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Böyle bir zamanda gönderdiği, “Ya çocuklar atıyodur, sanki bomba attılar aq sana kim napsın Sarıgül’e basıp geçen adamsın dikkat çekmeye çalışma artık” twitiyle olaya farklı bir yorum getiren soyadıyla müsemma Ezgi Daryürek’e ise nasıl bir cevap vereceğimi bilemedim doğrusu. Galiba cevap vermemek en iyisi.

Tüm arkadaşlara sevgi ve dayanışmayla.

Gün Zileli
8 Nisan 201
www.gunzileli.com
gunzileli@hotmail.com

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI