Süleyman Arıoğlu/Komplocu Devlet

“Derin devlet” (bizim lisanda kontrgerilla) denilen işte ses kayıtlarında savaş tezgâhladıkları, kendi karakoluna füze atmayı planladıkları apaçık ortaya çıkan bu devlet kurumları ve onların başındaki iktidar sahipleridir.

Bunlar egemenlerin iktidar hırsları ve çıkarları (servetini artırmak) için yoksul çocuklarını saf saf ölüme gönderen, onlara dağlarda, sokak aralarında, kampuslarda, karakollarda pusu kuran alçaklardır. Çıkarlarını sürdürmek, soyguna, talana devam etmek için, halkı birbirine düşman etmeye uğraşır ve her türlü kirli tezgahı kurarlar.

Bunlar öyle bazılarının bilinçli bir şekilde mistifike ettiği gibi “tapınak şövalyesi” vs. gibi karikatür karakterler değildir. Her gün gazete sayfalarında, ekranlarda boy gösteren makam mevki sahibi, “itibarlı” devletlûlardır. Yani devlettir devlet!

Devlette de devamlılık esastır. Kontrgerillayı devletten bağımsızlaştırıp da tek kişinin (Veli Küçük) melanetine indiren propagandistlerin “yeni devlet” diye cilaladığı devlet de bildik devlettir ve işte o yalandan süsü dökülüyor. Ortaya çıkan ses kayıtları bunu açıklıkla ortaya koyuyor.

Kim o ses kaydında kirli tezgahları planlayanlar? Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Güler. İşte devlette devamlılık! Bunlar bir kısmıdır.

Bu kayıtları servis edenler de onlarla aynı neseptendir. İktidar blogundaki çatlak, kendi aralarındaki güç mücadelesi nedeniyle bunu yaptılar ama ne fark eder ki. Ortaya çıkan tablo hakikidir.

Bu pisliği ancak halk temizler. Yani devrim temizler. Kendi kaderini kendi özgürlükçü, eşitlikçi öz örgütlenmeleri ile ele alarak ve asla, kendini “demokrasi” diye sunan oligarşiye, kaderini teslim etmeyerek çözer.

(Not: -şöyledir, -böyledir ifadeleriyle örülü üslubu mazur görün. Kastım asla buyurgan ve öğretmeye kalkan bir üstencilik değil)

 

Ben de şu notu düşeyim: “AKP muhalifi” geçinen iflah olmaz devletçiler (Örneğin Sözcü ve ilginçtir ki, Radikal’den Murat Yetkin de) devletin komplolarının ortaya dökülmesine ve insanların bunları öğrenmesine pek üzülmüşler. Ben Davutoğlu’nun yerinde olsam, onları Hariciye’ye güvenlik görevlisi olarak alırdım.  G.Z. 

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI