İstanbul Valisine, Palalı Hakkında Bir Test Sorusu

 

 

 

Palalının adli makamlarca salıverildiği gün medyaya bir başka görüntü daha düştü. Palalı, Can Bartu’yu (genç kuşaklar bilmeyebilir. Can Bartu, basketbolden futbole geçmiş, vücut çalımlarıyla ünlü Fenerbahçeli futbolcuydu, 1960’larda) bile kıskandıracak artistik vücut çalımlarıyla polisin yanından geçtikten sonra başında baret olan orta yaşlarda bir direnişçiye palasıyla saldırıyor http://www.gercekgundem.com/?p=555186. Bu saldırıya karşı koymak isteyen direnişçileri ise polis engelliyor.

 

Vali, Palalı ile ilgili ilk iki görüntü ortaya çıkınca Palalının gözaltına alındığını duyurdu twitter hesabından. Oysa gerçekte bir gözaltı söz konusu değildi.

 

Palalı polisin himayesinde yaptığı saldırıların ardından gidip bir başka dükkânda oturdu. Polis onu telefonla ifade vermesi için çağırdı. Gidip savcının çayını içerek ifade verdikten sonra aynı dükkâna geri döndü. Zaten savcı, elindeki palayı sormamış bile. Savcı, palalının ifadesini, yapmadığı ve yapmayacağı tek “suç” için almış: Polise mukavemet. Tabii ki, ortada böyle bir mukavemet olmadığı için kısa yoldan takipsizlik vermeye yönelik bir oyun bu.

 

Peki, Palalı polis tarafından hiçbir zaman gözaltına alınmadığı halde Vali’nin halka sorumsuzca, Palalı’nın gözaltına alındığını duyurması nereden kaynaklanıyor:

 

a)     Valiye yanlış bilgi verilmiştir;

b)    Vali halka yanlış bilgi vermiştir.

 

Bu test sorusunu cevaplandırmak üniversite giriş sınavında ter döken öğrencilere değil, İstanbul Valisi’ne düşmektedir.

 

 

Gün Zileli

10 Temmuz 2013

www.gunzileli.com

gunzileli@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI