YIKILIRSA YIKILSIN SANKI AKP VE DEVLET BABAMIZIN MALI MI KI KORUMAYA ALDINIZ SAYIN TURK !

Ceren Cevahir’den

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Gezi parkı direnişi için “En büyük yanlış bunu barış sürecinin karşıtı gibi konumlandırmak. En büyük acı da bizden bazı arkadaşların da böyle düşünmesi. Her halukarda Türkiye halkları kazanmış, zalimler yenilgiye uğramıştır. Bu bir yol olacaktır, halkların barışmasına ve dayanışmasına gidecektir” dedi.

Ahmet Türk’ün “Gezi olaylarının içinde hükümeti yıpratmak isteyenler de olabilir” dediğini hatırlatan Sırrı Süreyya Önder, “Hükümeti yıpratmayacağız diye biz kime söz verdik? Bizim varoluş sebebimiz siyasal mücadeledir. Talana yöneliyorsa hükümet yıpransın, hatta yıpranmalı.”

AHMET TÜRK NE DEMİŞTİ

Sırrı Süreyya Önder’in “Gezi olayları için tek açıklama bile yapmadılar” diye suçladığı Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Ahmet Türk şöyle demişti: “Gezi Parkı eylemlerinde demokrasi talebi var. Bu talep bizim de istediğimiz taleplerdir. Eylemlerde, yaşam biçimlerine karışılmasını istemeyen yeni kuşak bir nesli gördük. DTK olarak biz bu demokrasi taleplerini destekliyoruz. Gezi Parkı eylemlerinde, demokrasi taleplerinin yanında bilinçli bir senaryo da devreye girmiş olabilir.Eylemlerde, demokrasi talebinde bulunanlarla birlikte hükümeti yıpratmak ya da çözüm sürecine karşı olan farklı grupların da yer aldığını söyleyebiliriz”

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI