Yeryüzüne Özgürlük Derneği/Basın Toplantısına Çağrı

BASIN TOPLANTISINA DAVET

1 Mayıs’ta yaşanan olaylarla ilgili, derneğimiz üyelerinin de içinde bulunduğu onlarca kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 14 Mayıs’ta düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alınmış, 4 gün boyunca İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulmuşlardır. Gözaltına alınan tüm dernek üyelerimiz bırakılırken, içlerinde vegan ve vejetaryenlerin de olduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Hayvan hakları, ekoloji ve insan haklarıyla ilgili çalışmalar yürüten derneğimizin üyeleriyle birlikte, başka hayvan hakları ve hayvan özgürlüğü savunucuları da çeşitli iddialarla gözaltına alınmış, vegan ve vejetaryenlerden oluşan 15’e yakın hayvan hakları savunucusuna Türkiye’de ilk kez “terör” kapsamında operasyon düzenlenmiştir.

Gözaltı sürecinde yaşanan hak ihlalleri ve derneğimiz, üyelerimiz hakkında asılsız ithamlarda bulunarak kamuoyunda “şaibeli örgüt” izlenimi yaratma çabası ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyeceğiz.

Adalet arayışında olan, hak ve özgürlükleri umursayan herkesi, kamuoyunun gözleri önünde sürdürülen bu haksız ve adaletsiz sürece tepki göstermek, dayanışmayı güçlendirmek için YARIN 23 Mayıs 2012 Çarşamba günü, saat 13.00’da İHD İstanbul Şubesi’nde düzenleyeceğimiz basın toplantısına katılmaya çağırıyoruz.

Konuyu bilgilerinize sunar, gözaltı sürecinde yaşanan ve şimdiye dek hiçbir yerde söz edilmeyen gerçeklerin kamuoyuna aktarılması için gerekli katılımı göstermenizi rica ederiz.

YERYÜZÜNE ÖZGÜRLÜK DERNEĞİ

TARİH: YARIN 23.05.2012, Çarşamba

SAAT: 13.00

YER: İNSAN HAKLARI DERNEĞİ, İHD İSTANBUL ŞUBESİ
Çukurlu Çeşme Sokak Bayman Apt.No: 10/1 Taksim

İletişim: Arzu Aydoğan / 0537 269 43 03

 



 

 

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI