Oyumu kimlere vermek istiyorum? (Gazeteci-yazar-araştırmacı Ali Tereli)

Sevgili seçmen okuyucu kardeşlerim. Ben araştırmacı-yazar Ali tereli olarak size bu hayati seçimler öncesinde bir şeyler söylemek istiyorum. Oyunuzu nereye vereceksiniz? Elbette bu sizin bileceğiniz iş. Benim buna karışmaya hakkım yok. İstediğiniz yere verebilirsiniz. Ancak verirkein memleketi düşünün, memleketin istikbalini, çocuklarınızın istikbalini, gelecek nesillerin istikbalini düşünün. Asla oyunuzu boşa atmayın. Oylarınız değerlensin, verim versin. Bunun için bende size diyorumki oyunuz değerlidir seçmen vatandaşlarım, ve memleketinizi seviyorsanız oyunuzuda sevinki memleketin her yanığnda sevgi ve bahar açsın.

Şimdi bana soracaksınız biliyorum. Ey yazar ali Tereli peki senin oyun nereyedir? İyi bir soru bu arkadaşlar. Evet oyum nereye… Bu soruyu cevaplandıracağım ama endişelerim var. Sizleri etkilemek istemiyorum. Parti propagandası her ne kadar secim propağandası yasaklanmadıysada halen partiler propağanda yapabiliyorsada yinede iyi .bir şey değiyldir. Vatandaş oyunda özgür olmalı kendi hür iradesiyle sandık başına gtmeli ve memleketi yönetecek geleceğin yöneticilerini kendi parlamenter idaresiyle özgürlük ve demokrasi bilinciyle yeşertmelidir. Bu bakımdan benigm size diyeceiğim şudurki iyi düşününr. Kendinizide memleketide oyunuzuda harcatmayın.

Evet benim oyumu soruyorsunuz. Bu merak konusuf olabilir ama ben yinede söyleyeyimki seçmen okur vatandaşlarım meğrak içinde kalmasınlar ve çeşitli alternatifler üzerinde memleketin hayrına bir sonuçlara varsınlar.

Şiemdi söyleyeyim. Ben AKP’yede oy vermek istiyorum. Belki CHP’li okur kardeşylerim bana kısacak ama AKP darbseleri soruşyturmadımı. Sivil hükümetler kurmadımı. Artık darbe yok bu devirde. Veraset yok. Veraset rejimleri sona ermeli. Bu yüzoden oyum AKP diyorum.

Fakat bir yandanda CHPdede gözüm var kardeşlerim. CHP değişti. Sayın Baykal yönretiminden kurtulup sayın Kılçdaroı-ğlu abimizin güzel temennileriyle iyi bir parti oldu. Anam CHPye oy ver dilor. Bizimkiler hep CHPye oy veriylorlar. Emekli maaşları yükseltecekmiş Kılıçdaoğlmu abimiz. İşçi ücretlerinide. Bizim inşaatlarda ücretler çok kötü. Bu bakımdan sendikal hak için CHPye diyorum.

Bahçeli için MHP için bizim. Arkadaşylanra sözüm var. Yemin billah ettirdiler. Oyumu MHPye vereceme söz verdim onlara. Mhpyi de beğeniyorum. Milliyetçi bir parti ve bütün memleketi kucaklayarak Türklük bilinciyle şaha kalkarak ilerliyor. İnşallah barajı da aşacaktır.

BDP sol bolk adaylarını da beğeniyorum. Ertuğrul abimiz mersinde. 68 kuşağının bilinciyle ve türk-kürt kardeşliği açısığndan bdp sol bloka oy verilmkelidir diyorum ve oraya da vermeyi düşünüyorum. Benim seçim kütüğüm mersinde değil ama Giresun. Oradada bağımsız blok adaylarımız vardır. Adayı öğrenemedim. Gidip vereceğim. Annem haber yollamış senin kütüğün yok kaydolmamışsın diye ama ben muhtar Tahsin abiyi tanıyorum. O bana ayarlar. 5inden sonra gidip yapacağım.

Cumhuriyetçi blok adaylarını da seviyorum. Onlar Atatürk ilke ve inkilaplarının bekçisi olarak bu seçimlerde yüzde on barajını aşacaklardır. Burda birde bizim arkadaş vardır. İpli bir arkadaş. Onada söz verdim.

Has partiyede ve saadet partisinede başarılar diliyorum. Onlarada vermek istiyorum.

Seçmen kardeşlerim. Kucaklaşın bu memleket hepimizin. Hepinizi seviyorum. Oylarınızla memleketin bütün milliyeütçi ve vatansever ve demokratik güçbirliğini sağlayın. Bu memleket hepimizin. Yeni seçimler hepimize hayırlı olsun.

Gazeteci-yazar-araştırmacı

Ali Tereli

31 mayıs 2011

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI