Hepinizi Kucaklıyorum…

Yazar: Ali Tereli

Hepinizi kuc aklıyorum kardeşlerim. Seni de sevgi ve saygıyla kucaklıyorum Gün abi. Ne doğru yazmışsın. Rafarandumda oy kullanacağız. Evetçi kardeşlerimi anlıyor ve onları seviyorum. Hayırcı kardeşlerimi de sevieyor, onlarıda bağrımıza basıyorum. Boykotçu abi ve ablalarımı da kutluyorum. Evet oy kullanacağız. Kullanmalıyız. Çünkü bu memleket bizden oy bekliyor. Ondan oylarımızı esirgemeyelim diyorum. Anayasamızı geliştirelim diyorum. Evet diyerek gelişdirelim, hayır diyerek geliştirelim. Boykot diyerek geliştirelim. Gün abinin dediği gibi hepsi aynı kapıya çıkar. Yeterki biz o kapının bekçiliğinden vazgeçmeyelim. O kapıki vatanın savunma kapısıdır. Kapıda sıkısıkı nöbet tutalım ve içeri düşman sızdırmayalım.

Evet diyen kardeşlerimi anlayor ve onaylıyorum. Evet diyelimki memlekette iyimser bir anayasa ve yasal hava essin. İyimserlik essin. Güller açsın bu vatanda. Evet evet. Bin kere evet…

Hayır diyen kardeşlerimi de anlıyor ve onaylıyorum. Hayırda hayır vardır diyen ağabeylerim gerçeği dile getiriyorlar. Anayasaya hayır diyorlar çünkü daha hayırlı bir anayasa istiyorlar. Anayasa hepimize hayırlı olsun. Hayır diyeceğizki anayasamız daha iyi günlere ilerlesin, yetmez ama hayır diyen ağabeylerimde çok doğrudur. Yetinmiyen ağabeylerim yetmez diyorlar. Yetinmiyorlar. Buda memleketin hayrınadır. Evetçilerle hayırcılar el ele verip evetle hayırın anayasanın lehine olduğunu kanıtlıyacaklardır. Aynı kapıya çıkacaklardır. Aynı vatan kapısına çıkacaklardır. Hayır hayır hayır bin kere hayır diyelimki mecliste daha iyi yapılsın anayasamız.

Boykotçu kardeşlerimizde haklıdır. Atmışsekizli ağabeylerimiz boykot yapmadılarmı grev yapmadılarmı. Bizim ne eksiğimiz var. Anayasamızı boykot edelimki öğrencei hakları daha çok gelişsin. Anayasamıza grev yapalımki grev ve işçi hakları gelişsin. Boykot ve grev hakkı anayamıza yazılsın. İşte boykotçular bunun için boykot diyor. Neden onlara kızalımki.

En önemli şey memlekette birlik ve bütünlük havasının gayritabi şekilde gelişmesidir. Birlik ve bütünlüğün yolu evet ve hayır ve boykot diyen tüm Müslüman ve layik Türk ulusunun bir araya gelip oy kullanıp anayasanın memleketin bulutlarında yükselmesidir ve bunun için el ele kol kola vermek zorundayız.

Bu memleket anayasalarla yükselecektir. Evetlerle hayırlarla boykotlarla yükselecektir. Anayasında evet olmayan bir ülke batmaya mahkumdur. Anayasında hayır olmayan bir memleket olumsuzluğa gömülür. Anayasında boykot olmayan bir ülke demokratik haklardan yoksundur.

Elle verip sandık başında birbirimizi yemeyelim. Evetçi hayırcı ve boykotçularımız sandık başında kucaklaşıp milli birlik ve bütünlük gösterisi yapsınlar. Kucaklaşalım kardeşlerim. Hepinizi çok seviyor ve oyumu açıklıyorum. Ben hem evet hem hayır hem boykot vereceğigm. Milli bütünlük böyle sağlanacaktır.

20 Ağustos 2010

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI