Yukaridakiler ve Aşağıdakiler

Yazan: Barış Bulut


Yukardakiler ve Aşağıdakiler

Gerçekten de yukarıdan devrim diye birşey olmaz. Neden olmaz?çünkü yukarıdan geliyor. Nerden belli devrim olduğu?bir defa yukarıdan geliyorsa bir şüphelenirim.yani ben olsam şüphelenirim. küçükken de yukarıdan gelen hiçbir şeye güvenmezdim.

Bizim sabit abiyle annesi kek,pasta filan gönderirdi bize de yemezdim. aslında yerdim de önce “ben sevmiyorum” derdim ısrar üzerine alır kimseye belli etmeden yerdim. neden?Sabit abinin annesi(ismi budur.herkez kadını böyle tanır) bu keklerin karşılığında sürekli beni bakkala yollar,manava yollar neredeyse bütün alişverişleri bana yaptırırdı. gerçi aşağıdan bişey gelmesi de olanaksızdı çünkü biz birinci katta oturuyorduk.yani bize ne gelirse yukarıdan geliyordu.”yukarıda allah var “diye bir söz duyduğumda küçükken, içimden güler, “hadi canım ne allahı,biz bilmiyor muyuz sanki yukarıda olanları derdim..

Hiç konuyu başka yerlere çekmeye luzum yok.yukarıdan devrim olmaz.ben de bunu söylüyorum.sen bir açıkla onu bakalım nasıl olmaz.devrim tepeden tırnağa bir yayılma durumu olablir tabii. ama tepemize kaynar sular dökerse biz buna da devrim mi diyeceğiz? bir bina için önce nasıl temel kazılıyorsa işte devrimci hareket de böyle temelden ,dipten gelmeli ve yükselmelidir.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI