Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi var

Sevgili okurlarım hayatın zorlukları karşısında sizlerden bir süre ayrı kaldım. Sitemizde yeniden faliyete geçti. Bende şu anda yeniden iş arıyorum. Çünkü eniştemin açtığı büfe kapandı yani iflas ettik. Çünkü burada bu iş tutmadı ben elimden geleni yabtım. Eniştem bana biraz sorumluluk yükledi ama ben çok gayret göstermiştim. Oda haklı, başında üç küçük çocuk var şimdi oda iş arıyor.

Sevgili okurlarım hayat gerçekten çok zor burada bende ne yapacağımı şaşırdım. Geçim kayğısı hepimizin başında biliyorum. Birde memleketin dertleri var. hangi birine yetişelim. Bu vatanın evlatları bir türlü birleşemiyor. Bu memlekette parti kapatmak kötü. Ahmet Türk gibi türk oğlu türk bir abimizin partisi neden kapatılıyor. Ben anlamadım. Halbuki bu parti kapatılmamalıydı. Hortumculukmu yapmış ne yapmış. Partiler birlik olmalıydı. MHP, CHP, AKP ve DTP birleşseydi ve parti kapatılmasaydı daha iyi olmazmıydı bu memleket için. Neden bu vatan bölünüyor. Neden hepimiz birlik olup elele verip birlikte çalışıp kalkınmıyoruz. Kalkınma çok önemlidir. Kalkınmayan bir memleket Avrupa tarafındanda kabul edilmez. Yoksul kalmak doğru değil. Bölünürsek büyük Atanın talimatını nasıl yerine getireceğiz. Büyük Atatürk ne demiş. Bir elin nesi var iki elin sesi var demiş. Çok doğru söylemiş. Ellerimiz ses vermeliki kalkınalım. Yoksa ne olacak zengin memleketler sesimizi kesecek. Bizi sömürülmeye mahkum edecek ve kalkınamayacağız.

Biz eniştemle elele verdik ve büfeyi kalkındırmaya çalıştım ama yine olmadı. Bu bizim kabahatimizmi değil elbette ellerimizi çırptık ama yine olmadı. Çünkü meamleket bölünmektedir. Yok kürt yok laz yok çerkez diyerek böyle bölünürse nasıl kalkınacağız. Bu melmeketi bir büfeye benzetin. Mal gelmezse satışta olmaz. Satış olmayınca bölücülük çıkar ortaya. Zaten enişemde geçenlerde bunu söylüyordu. Bizim büfeye Türk bayrağı asmıştı. Bu yüzden bazı müşteriler gelmiyormuş. Iflasın nedeni bu değil tabiki ama yinede neden gelmiyorsun kardeşim. Bayrağın sana ne zararı var. bu bayrak kanla sulanmış. Neden neden bir türlü akıl erdiremiyorum.

Sayın Türkün partisi neden kapatılıyor. Bu memlekette Türk partilerini kapatmak olurmu. Avrupa birliği buna ne der. Ne diyecek. Ayıp ettiniz diyecek. Onlar Türkü bizden çokmu düşünüyor. Her Türk dünyaya bedeldir. Eniştem Belçikaya gitmeye çalışıyor ama vize lazımmış. Bana sende gel diylor. Orada akrabalar var ama ben orada ne yapacam. Iş varmı. Oralar zenginmiş. Akrabalar buradan kız alıyorlar. Buradaki kızlar avrupadakilerle evlenmeye can atıyor. Yabancıya özenmek olmaz. Bir Türk benliğini bilmelidir. Her Türk madem dünyaya bedeldir o zaman dünyanın başka ülkelerine gitmek neden, kızlar neden başka yerlere gelin gitmek istiyorlar. Eniştem banada seni everelim diyor ama ben bu tür kızlarla evlenemem. Herşeyden önce milli benliklerini bilen kızlar lazım. Böyle bir kız bulursam yani mazbut ve milli benlikli evlenirim elbete neden evlenmeyeyim. Işte bulurum. Ama avrupaya belçikaya gitmem. Bir türkün vatanı kendi ülkesidir.

Sayın okuyucular daha fazla başınızı ağrıtmayım. Neticete diyeceğim şudurki birleşelim. Vatanı kaldıralım. Türk çociukları başka ülkele gitmesin. Türk kızları burada evlensin. Milli benlik sahibi çocuklar askerler yetiştirsin bu vatan. Türk partileri kapatılmasın. Hepimiz biriz. Büyük Atanın şu sözünü bir kere daha tekrarlayarak huzurlarınızından şimdilik ayrılıyorum- bir elin nesi var iki elin sesi var.

Ali Tereli,
Giresun

not- gün abi geçiktirdim yazımı ama şimdi köşeme artık sahip çıkıyorum. Saygılarımla abi. Zimmet ve Ertan abilerimede saykılarımı sunarım.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI