Neden Birbirimizi yiyoruzki… (Ali Tereli)

Sevgili okurlarım, uzun bir aradan sonra sizlere kavuşmanın sevincini yaşırum. Şu anda Giresunda eniştemin büfesinde çalışıyorum ama sizlere seslenmektende geri kalmayacağımı duyururum.

Memleket nereye gidiyor… neden birbirimizi yiyoruz arkadaşlar. Kimi ulusalcıyım diyor, kimi milliyetçiyim diyor, kimi solcuyum kimi sağcıyım diyor. Oysa hepimiz bu memleketin evladı değilmişiz. Neden birbirimizi yiyoruzki! Olmaz bu olmaz. Hepimiz birleşsek bu vatan için daha hayırlı olmazmı acaba sevgili ağabeylerim ve ablalarım. Hepinizi çok seviyorum. Sağcısıyla solcusuyla bu memleketin evlatlarına sahip çıkıyor ve birleşin diyorum. Birlikten kuvvet doğar. Bir elin nesi var iki elin sesi var demiş büyüklerimiz. Onları neden dinlemiyoruz. Nedir paylaşamadığımız. Memleketin yargı organlarına saygılıyız. Adaletin kestiği parmak acımaz. Şeriatın kestiği el acımaz. Şeriat istiyor değiliz elbette ama bunuda bilmeliyiz diyorum.

Bu memleket kanla sulanmıştır. Hep sahip çıkmalı, geriye değil ileriye gitmeliyiz. Nereye ileriye. Diye sormayın. Daima ilerisi hayırlıdır. Hepimiz milliyetçi ve ilericiyiz. Memleket satılamaz. Buna izin veremeyiz. Vatan için çalışmalı, toprakları sulamalıyız. Vatan için can feda. Mutlu olalım, çalışalım. İnşaatlardan düşmeyelim. Bir arkadaş düştü çok fena oldu. Bizde işimizi kaybettik. Doğrumuydu düşmesi. Değildi. Düşmemesi gerekirdi. Ama düştü. Bilseydi düşmezdi. Feridun iyi bir arkadaştı. Daima vatanı düşünürdü. Hamdolsun şu anda sağlığı yerinde ama olan bizim işe oldu. Neyse ne yapalım.

Birbirimizi yemeyelim sayın okuyucular. Memleket dört bir yanı düşman. Sabırla savunalım düşmana karşı. Daha önceki makalemde sınır boylarında nöbetçilik yazdığımızı yazmıştım. Yine öyle yapalım.

Sizlere sevgiyle bağrıma basıyorum. Büyük bir milli barış ortamı  içinde birbirimize sarılalım ve düşmeyelim. Düşkünlük iyi bir şey değildir. Sevgi bu memleketin harcıdır. Türk ve diğer vatandaşlar kardeştir. Ayrımcılık yok. Hepimiz bu memlekette doğmadıkmı neden düşman olalım.

Bu memleketin çocukları aldanmaz. Hepinize hayırlı bir ramazan bayramı diler ellerinizden öperim.

Ali Tereli

NoT: Gün abi çok geciktim ama bu yazıyı koyarsanız sevinirim. Ben silmediğiniz için teşekkürler. Aceleden hatalarım olduysa kusuruma bakmayın.

  • Soru sor

  • YAZI DETAYLARI